50000 TL’ye Alınabilecek En İyi Taşıtlar

Herkesin bildiği gibi Türkiye’deki araç fiyatlarının fazla olmasının nedeni araçlara gelen vergiler. ÖTV ve KDV gibi olan vergiler araçların fiyatlarının yüksek olmasında katkısı çok fazla. 50.000 TL alınabilecek Araç modellerinin içerisinde çok lüks araçlar yok ancak sizin işinizi görmenizi sağlayacak araçlar mevcut. Aldığınız sıfır araçlara %90’a varan vergiler gelebiliyor buda araç fiyatının değerinin çok üstüne çıkmasını sağlıyor. BMW, Mercedes ve Audi gibi modellerin 50.000 TL gibi rakama pek bulunmuyor. Fakat Renault, KIA, Dacia ve Citroen gibi modellerin 50.000 TL’ye alınabilecek modellerini bulmamız mümkün. Şimdi bu araçlara bir göz atalım.

 

Dacia Logan MCV Ambiance 1.2 16V

Dacia Logan Modeli ile size ister yolcu taşımacılığı isteseniz eşya taşımacılığı imkanı sunuyor. Takılıp çıkartılabilen koltukları ile ister iki kişilik yapın eşyalarınız için yer ayırın. İsterseniz koltuklarınızı takıp 4 kişilik yapın yolculuğa çıkan isterseniz de 7 kişilik yapın geniş ailenizle piknik yapın. Bu imkanların hepsini bir araçta bulmanıza imkan sağlayan Dacia Logan sizi güvenliğiyle de etkilemeye devam ediyor bulundurduğu güvenlik sistemleri ile içinin rahat bir şekilde yolculuk yapabilirsiniz.

Araç 43.550 TL den Başlayan fiyatlarla alıcısını bekliyor.

Dacia Logan MCV Ambiance 1.2 16V

Dacia Logan MCV Ambiance 1.2 16V

KIA Picanto 85 PS

KIA Picanto duruşu ile tam şehir arabası olduğunu anlayacağınız araç size keyifli bir sürüş keyfi sağlayacağına inanabilirsiniz. KIA Picanto güvenlik açısından birinci sınıf yetenekler ile donatılmış bir araç içerisinde bulundurduğu donanım ile size güvenlik bir yolculuk imkanı sağlıyor. Teknik olarak donanımıyla da alıcılarının yüzünü güldüreceğe benziyor.

Araç 49.500 TL den Başlayan fiyatlarla alıcısını bekliyor.

KIA Picanto 85 PS

KIA Picanto 85 PS

Peugeot Bipper Tepee COMFORT 1.3 HDi 75hp

 

, Peugeot Bipper Tepee kendi segmentindeki araçlara göre hem fiyat hem de kalite açısında liderler arasında. Geniş iç hacmi ile hem eşyalarınızı rahat taşıyabileceğiniz hem de araç içerisinde bulunan kişileri rahatla yolculuk yaptırabilirsiniz. Yakıt cimrisi olan araç hem sizi düşünüyor hem de cebinizi. Ufak taşımacılık işlerinizde de kullanabileceğiniz araç size işinizde de yardımcı olacağa benziyor.7

Araç 49.500 TL den Başlayan fiyatlarla alıcısını bekliyor.

Peugeot Bipper Tepee COMFORT 1.3 HDi 75hp

Peugeot Bipper Tepee COMFORT 1.3 HDi 75hp

 

Yeni 208

Yeni 208

Hepimizin de bildiği gibi Türkiye de araç fiyatları ÖTV ve KDV katkı payı ile oldukça pahalı bir şekilde müşteriye sunuluyor. Aracın fabrika çıkış fiyatına ekstra olarak aracın fiyatının % 90’nına varan ÖTV ekleniyor. KDV buna oranla daha az ve % 18’de kalıyor. 50.000 Tl’lik bir bütçeniz varsa ne gibi sıfır araçlar alabiliyoruz bir bakalım.

Yeni Volkswagen Polo

Yeni Volkswagen Polo

            Audi,Mercedes,BMW gibi lüks araç markalarında 50 bin TL’ye alabileceğiniz bir araç bulunmuyor. Bu konudu en çok araç ve model Fiat,Renault,Citroen,Peugeot ve Volkswogen’de bulunmakta..Volkswogen den başlıyalım Alman devinin sadece tek bir modeli 50 bin TL’nin altında. Yeni Polo 39 bin TL’den başlayan fiyatlar ile müşterilerine sunuluyor. 50 bin TL’nin altında en çok modele sahip marka Fiat. Fiat’ın tam 5 modeli 50 bin TL’nin altında satış rakamları ile müşterilere sunuluyor. Bunlar; Fiat 500 , Yeni Panda , Punto , Linea classic ve Yeni Linea.

Citroen C-Elysee 2015

Citroen C-Elysee 2015

Fiat’ı araç sayısı olarak Citroen takip ediyor.Fransız markada 50 bin TL’den düşük fiyatlı model bulmak mümkün.C1,C2,C3,C4 ve C-Elysee’yi Citroen’de 50 bin TL nin altında satış fiyatları temin edebiliyorsunuz. Bir diğer Fransız markası olan Peugeot’ta ise 3 model bulunuyor. 301, Yeni 308 ve 208. Bu araçlar ortalama 40 bin TL’den başlayan fiyatlar ile showroomlarda yerini alıyor. Bizim baktığımız araçların fiyatları en düşük versiyona sahip olanlar. Eğer aynı aracın daha yüksek versiyonunu almak istiyorsanız başlangıç fiyatına minimum 10 bin TL daha eklemeniz gerekiyor.

Yeni Fiat Panda

Yeni Fiat Panda

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git